Anasayfa / Cilt Bakımı / Sivilceler için Limonlu ve Yoğurtlu Maske Tarifi

Sivilceler için Limonlu ve Yoğurtlu Maske Tarifi

Cilt bakımını kozmetik ürünlerle en iyi şekilde yapabilirsiniz ancak son dönemlerde piyasada bulunan sahte ürünler ve lisanssız markalar, insanları doğal yöntemlere sürüklemeye başladı. İçeriğinde ağır kimyasallar yer alan cilt bakım ürünleri, ileriye dönük telafisi güç zararlara yol açabiliyor. Durum böyle olunca, doğal cilt güzelleştirme yöntemleri devreye giriyor. Bunlar mutfağınızda hazır bulunan vitamin depoları ve nemlendiriciler.

Öncelikle belirtmek gerekirse, doğal yollarla yapılan cilt bakım maskeleri cildinize asla zarar vermez. Sizlere birlikte, sivilcelerle savaşmada etkili olan limonlu ve yoğurtlu maske tarifini uygulayacağız. Limonlu, yoğurtlu maske tarifi mutfağınızda kolayca hazırlayabileceğiniz bir tariftir ve içeriğindeki limon cilt içerisinde yer alan siyah noktaları, akne ve sivilceleri temizleyerek cildin gözeneklerini açar. Yoğurt ise cilt için güçlü bir nemlendiricidir.

Yoğurt ve limon kolay ulaşılabilecek ürünler olduğu için kullanılan en pratik cilt bakımı yöntemlerinden biridir.

Sivilceler için Limonlu ve Yoğurtlu Maske

Tarifimizi hazırlamak için gerekli olan malzemeler:

1 yemek kaşığı yoğurt

1 tatlı kaşığı taze limon suyu (limon konsantrelerini kullanmayın doğal limon kullanmanız gerekiyor)

Uygulanışı:

Limon suyu ile yoğurdumuzu iyice karıştırıyoruz. Ardından yüzünüze parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürün. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekledikten sonra, ılık su ile cildinizi yıkayın. 2 ay boyunca haftada 2 kez uygularsanız daha kalıcı bir sonuç elde edersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir