Anasayfa / Güzellik / Sık Yapılan Makyaj Hataları

Sık Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj bayanlar için güzelleşmek için kullandıkları, şıklığı tamamlayan bir öğedir. Abartı derecede yada yetersiz yapılması güzelleşelim derken bizi rüküş bir havaya sokabilir. Bu yazımızda sık olarak yapılan bazı makyaj hatalarını inceledik, bu uyarıları dikkate alarak güzelliğinizi ve şıklığınızı, doğru makyaj teknikleri ile pekiştirebilirsiniz.

İlk olarak teninizin bir veya iki ton koyusu fondoten seçiminde bulunmanız gerekiyor, beyaz tenliyseniz çok koyu fondoten size yakışmayacaktır. Çok koyu bir yüzün arka planında olan eller ve bacakların beyaz olması uyumsuzluk yaratabilir. Ayrıca teniniz ve gözlerinizin içi çok koyu fondoteni taşımayabilir. Aksi durumda, çok açık renkte bir fondoten sizi bitkin bir havaya sokacaktır.

Sivilcelerinizi kapatmak için fontoten uygulayacaksanız, ten renginizle uyumlu bir fondoten kullanın ve bunu çok hafif uygulayın aksi halde, flaş açık fotoğraf makinelerinde tüm detaylar açık olarak ortaya çıkar ve abartı yapılan rötüşler kötü durabilir.

Ruj seçiminde ise önemli olan tek şey gideceğiniz ortama ve kıyafetinize uygun bir ruj seçiminde bulunmaktır. Gece davetleri yada akşam üstü müzikli yerlerde parlak ruj sürmek yerinde bir seçim olurken, yoğun güneş altında parlak ruj seçimi sizi göze batan rüküş bir tarza sokar.

Özellikle gündüz güneşli ortamlarda, mat tonlarda ruj seçiminde bulunmanızda fayda var. Akşamları ise serbest seçimler yaparak dilediğiniz ruju tercih edebilirsiniz, hoş duracaktır.

Far seçiminde ise, farınızı gölge oyunları ile kaşlarınızın alt kısmına kadar sürmeyin, bu çok kötü bir sonuç elde etmenizi sağlar. İlle gölge oyunlarıyla kaşlarınıza kadar far çekecekseniz, en alta siyah, üzerine gri ve kaş altına beyaz far çekmektense, açıktan koyuya doğru giderek daha iyi bir sonuç yakalarsınız.

Çok renkli farla ve yoğun yapılan göz makyajları her zaman çok abartılı sonuçlar doğurmaktadır ve göz kapaklarınızı olduğundan daha büyük göstererek uyumsuz bir görünüme neden olabilir. Bunu yerine yoğun kirpiklerle takviye yapılan  gözler için son yılların modası olan eyeliner ile çok iyi sonuçlar alacaksınız.

Tüm bunların yanında abartıdan uzak hafif makyajlar ile doğal güzelliğinizi korumak en iyisidir. Yüzünüzde makyaj olduğu ne kadar az belli olursa o kadar güzel görünürsünüz. Makyajı sadece yüzünüzdeki ufak lekeleri ve ton farklarını kapatmak için uygulamalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir