Anasayfa / Hamilelikte / Hamilelikte Giyim Tarzı Nasıl Olmalı ?

Hamilelikte Giyim Tarzı Nasıl Olmalı ?

Giyiminize çok önem veriyor ve tüm detaylarıyla her gün şık olmak için uğraş veriyorsanız, hamile kalmanız, şıklığınızı kaybedeceğiniz anlamına gelmez. Daha önceki hamilelik dönemlerinizi göz önünde bulundurarak ve mevcut hamileliğinizin başlangıcı, hamilelikte hamilelik döneminizde ne kadar kilo alacağınız konusunda tahmin yürütmenize imkan sağlamaz. Bu nedenle hamilelik döneminiz boyunca, aşama aşama ilerlemeli ve gidişata göre alışveriş yapmalısınız. Şık olmanın ilk sırrı, vücut yapınıza uygun giysileri seçebilmektir. Bu nedenle kilo alma hızınızla eş zamanlı olarak alışveriş programınızı şekillendirin.

Ayrıca hamileliğiniz boyuca çok fazla giysi almanıza gerek yok, dönem içerisinde belli bir kiloda kalma süreniz çok kısıtlı olacağı için, sürekli değişen beden yapınıza, sürekli yeni giysiler almanız gerekecek. Bu sebeple az giysiyle bu kısa dönemleri en iyi şekilde atlatın.

Bunun dışında hamilelik döneminizde olması gerekenden daha dar giysiler seçecek olursanız, vücudunuz olduğundan daha geniş gözükecektir. Bunun aksine, bol ve vücudunuza yapışmayan giysiler seçerek, hem daha şık görünebilir, hem de hamilelik dönemi boyunca sağlıklı ve rahat bir gebelik geçirebilirsiniz.

Hamilelik boyunda çok resmi davetlere gidecekseniz, asla mini etek tercih etmeyin, bacaklarınız kalınlaşacağından, mini etekler hoş görünmeyecektir. Bunun yerine bol ve düz şekilde aşağıya doğru inen, düz elbiseler tercih etmelisiniz. Günlük hayatta ise, bol tunikler, bol t-shirtler ve eşofmanlarla gününüzü geçirmelisiniz. Ayrıca tayt ve şort giyebilirsiniz, ancak şortlar, kalın bacaklarla istenilen görünümü sağlamayabilir. Taytlar ise dar geliyorsa asla giymeyiniz.

İç çamaşırı seçiminde ise, istediğiniz kadar seksi ve göz alıcı modeli seçebilirsiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, tamamı ile pamuklu çamaşırlar seçmek ve dar olmayan modelleri tercih etmektir.

Hamilelik dönemi boyunca göğüs altından itibaren bollaşan elbiseler sizi olduğunuzdan çok daha zarif ve şık gösterecektir. Topuklu ayakkabıları çok seviyorsanız, hamilelik döneminiz boyunca en fazla 3 cm topuk uzunluğuna sahip ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Diğer yandan, pantolon seçiminiz, hamileliğin ilerleyen dönemlerinde kesinlikle göbeğinizin altında olmalıdır. Ayrıca pantolon seçiminiz kesinlikle dar olmamalıdır. Özellikle bel ve göbek bölgenizi sıkan pantolonlar, hamileliğinizi riske sokabilir. Bu nedenle en iyi seçimlerden birtanesi, tulum pantolonlardır.

İlginizi Çekebilir

Hamileyken Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Hamilelikte Cinsel İlişkiye Girilir mi? Hamilelik sürecinin başlamasıyla birlikte en fazla merak edilen konulardan bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir