Anasayfa / Diyet / Gelinler için Düğün Detoksu

Gelinler için Düğün Detoksu

Ne kadar formda bir vücudu olursa olsun, her kadın düğün öncesi kendine dikkat etmek ve o en önemli gününde harika görünmek ister. Fazla kilolardan ve şişkinliklerden kurtulmak, bu koşuşturma içinde kendine dikkat ederek gelinliğin içinde çok güzel bir görünüm elde etmek isteyen bütün gelinler, 10 günlük düğün detoksu sayesinde bu sonucu elde edebilir. İşte detoksun ipuçları…

Öncelikle, bu süre içinde bol bol su içmeniz ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmanız, vücudunuzdaki ödemin ve şişkinliğin atılması için iyi olacaktır. Süt ürünlerine, yumurtaya, sebze ve meyvelere ağırlık vermeniz bu detoksu güçlendirecektir. Eğer size bağırsak problemi yaratan ya da farklı reaksiyonlar göstermenize neden olan yiyecek ya da içecekler varsa; bunları düğünden bir iki ay öncelik süre içinde hayatınızdan çıkarmanız iyi olacaktır.

Bu dönemde sürekli bir koşuşturma içinde olacağınız için enerjiye çok ihtiyacınız olduğunu söylemeliyiz. Bu yüzden multi vitaminler ve içinde ginseng bulunan ürünler size yardımcı olacaktır. Sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak ve gözlerinizde de bu ışıltıyı arttırmak için omega 3 ve yeşil çaydan yardım alabilir, coenzim Q10 takviyesi yardımıyla daha sağlıklı görünebilirsiniz. Bunlara son bir ayda uymaya başlayabilirsiniz.

Son 10 günlük dönemde alkolden, gazlı içeceklerden, çay ve kahvelerden uzak durmanız, ne kadar sizi mutlu etse de çikolata yemeye biraz ara vermeniz iyi olacaktır. Şekere ve şekerli besinlere de biraz veda ederek bu etkiyi güçlendirebilirsiniz. Gün içinde 3 litre civarı su tüketmeniz ve arada taze meyve suları içmeniz de sizi güçlendirecektir.

Gün içinde mevsim meyvelerini ve sağlıklı sebze yemeklerini bol bol tüketerek, dengeli bir beslenme tarzı edinebilirsiniz. Kırmızı etten uzak durmanız ve light yoğurtlara ağırlık vermeniz doğru olacaktır. Bu 10 gün içinde birkaç kere ızgara balık tüketmiş olmanız gerektiğini de unutmayın. Hamur işlerine biraz uzak durmanız, makarna ve pilav tüketiminden bu süre içinde vazgeçmeniz de vücudunuz için ideal olacaktır.

10 gün boyunca bol bol yeşil çay ve mate tüketmeye özen gösterin. Son yıllarda hayatımızda yer edinen ananası da bu süre içinde hayatınıza sokun. Son olarak; her gün düzenli bir şekilde cilt bakımı yapmaya ve cildinizi dinlendirmeye de özen göstermeniz iyi olacaktır; unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir