Anasayfa / Cilt Bakımı / Doğal Selülit Giderici Yağlar

Doğal Selülit Giderici Yağlar

Kış aylarında daha rahat olan bayanlar yaz aylarının gelişiyle birlikte panik havasına girebiliyor. Bu paniğin nedeni istenmeyen selülitler. Kilo alıp verme ile oluşan çatlakların yanında birde selülitler can sıkıyor. Selülitler bölgesel olarak yerleştiğinde giderilmesi zor bir durum gibi görünüyor. Ancak son dönemlerde selülitlerin giderilmesinde doğal yöntemler keşfedilmiş durumda. Artık selülit giderici doğal yağlar kullanarak selülitlerinizi azaltabilir hatta kurtulabilirsiniz. Selülitlerin azaltılmasında etkili olan bir çok doğal yağ olmakla birlikte, bunlardan bazıları, buğday yağı, ardıç yağı, üzüm çekirdeği yağı, portakal yağı, limon yağı ve susam yağı şeklindeki yağlardır. Bu doğal yağlar selülit tedavisinde masaj yaparak uygulanır.

Ardıç yağı öncelikle selülitli bölgeye masaj yapılarak uygulanır ve ardından bu bölge iyice sarılarak terletilmek üzere bekletilir. Bu şekilde haftada 2 kez uygularsanız etkisini göreceksiniz.

Buğday yağı ise, yine aynı şekilde selülitli bölgelere masaj yapılarak uygulanır fakat sarılarak terletilme işlemi yapılmaz. Buğday yağı, biberiye yağı ile karıştırıldığında daha iyi sonuç vermektedir.

Limon yağında ise özellik açısından farklı bir method izlemek zorundayız. Limon yakıcı bir etkiye sahiptir ve selülitli bölgelerdeki yağları yakar. Ancak kurutucu özelliği sayesinde cildi kurutacağından, beraberinde zeytinyağı ile kullanılır. Zeytinyağı ve limon yağı karıştırılarak 30 dakika kadar selülitli bölgelere masaj yapılarak haftada 3 kez uygulanırsa etkisi çok iyi görülecektir.

Jajoba yağıda selülit tedavisinde çok önemlidir haftada 2 kez uygulayarak masaj ile selülitleri azaltabilirsiniz.

Bir diğer selülit giderici yağ, portakal yağı olarak bilinir. Portakal yağı selülit yakıcı etkisi ile bilinir ve buğday yağı ile karıştırıldığında etkisi iki katına kadar arttırılabilir.

Üzüm çekirdeği yağı ise cilt yenileme özelliğine sahiptir.Selülitli bölgelere masaj yaparak uygulandığında, o bölgelerdeki cilt yapısını yeniler ve bileşenlerini değiştirir. Bu sayede selülitler yerini yeni canlı cilt yapısına bırakır.

Selülitlerden en erken sürede kurtulmak istiyorsanız, sistemli bir yol izlemelisiniz ve sabrederek haftada 3 kez olmak üzere selülit kurutucu yağları kullanmalısınız. Ancak bu sayede selülitsiz güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir